about us slider image

HAKKIMIZDA

1999 yılında hassaten sondaj ve inşaat sektöründe faaliyet göstermek üzere Yüksek Jeoloji Mühendisi M. Mahfuz TUTŞİ tarafından kurulan Yersu Mühendislik kısa sürede sektörün öncü firmaları arasında yer edinmiştir. Sahip olduğu deneyimleri disiplin ve kararlılıkla birleştirerek topluma ve çevreye en iyi hizmeti sunabilmek adına kalite ve memnuniyeti amaç edinmiştir.

Yakaladığı başarı trendi ile faaliyet kapsamını genişleterek; yurt içi ve yurt dışında toplum refahını amaç edinen enerji, inşaat, sondaj, müşavirlik, madencilik, üretim ve ihracat alanlarındaki proje ve yatırımlarına devam etmektedir.

Zamanın en kıymetli kaynak haline geldiği günümüzde taahhütlerini zamanında yerine getirmek Yersu’nun en önemli prensipleri arasında yer alır. Bu amaçla teknolojinin imkanlarını doğru organizasyon ve planlama ile buluşturarak güçlenerek büyümektedir.


Şirketimizin Kurucu üyesi ve Teknik Müşaviri Mehmet Mahfuz TUTŞİ'nin özgeçmişi.

M. Mahfuz TUTŞİ; 1941 yılında Diyarbakır ili Silvan ilçesinde doğdu. İlk ve orta tahsilini Silvan’da, lise tahsilini Diyarbakır’da tamamladı. 1968 yılında İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

Aynı yıl DSİ 10. Bölge Müdürlüğü Fırat Planlama Amirliği’nde jeoloji mühendisi olarak göreve başladı. Ekim 1972 tarihine kadar bu görevde bulundu.

Ekim 1972 - Mart 1974 tarihleri arasında askerlik görevini yedek subay olarak ifa etti. Nisan 1974 tarihinde DSİ 10. Bölge Müdürlüğü’nde jeoloji mühendisi olarak tekrar göreve başladı.1978 tarihinde İstanbul Üniversitesi’nde master yaparak jeoloji yüksek mühendisi unvanını kazandı.

1979 yılında başmühendis, 1981 yılında şube müdürü, 1989 yılında bölge müdür yardımcısı oldu. Bu görevde iken 11.01.1999 tarihinde kendi isteği ile emekli olup YERSU Müh. Sond. İnş. Taah. Tic. Ltd. Şti.’ni kurdu. Halen bu şirkette hizmetlerine devam etmektedir.

Evli ve 5 çocuk babasıdır.